nedeľa 1. septembra 2019

Prečítané leto - O farbách

A máme tu koniec leta, aj toho prečítaného. Krásne nám počas uplynulých týždňov nakombinovalo všetky prázdninové radosti. Lezenie po rebríkoch, vodu vo všetkých podobách, zmrzlinu (samozrejme čokoládovú) či cestovanie rôznymi dopravnými prostriedkami. A knihy. Knihy na pláži, v parku, vo vlaku, na terase aj v reštaurácii pri čakaní na pizzu. Aj tie o farbách. 


Na čo rozhodne nemôžeme zabudnúť v týždni o farbách? Na to, aby sme tie farby aj využili a umiestnili ich na nejakú plochu, hoci na papier. Môžeme sa inšpirovať napríklad aj farebnou Leotoldou.


Alebo si tie farby môžeme sami aj vyrobiť. V kuchyni. Cvikla, paprika, kurkuma, korenie. Skoro ako recept na nejakú dobrotu. A k tomu kakao, černice a čierny čaj. Dobrú chuť. Alebo vlastne radšej príjemné maľovanie. 

Farieb ale nie je nikdy dosť, a tak sme si trošku ešte popriraďovali rôzne odtiene.Letné počasie sa s nami dnes vraj už rozlúčilo, väčšina detí zajtra už bude smerovať do škôl a škôlok, a tak je najvyšší čas zamávať letu a privítať farby jesene. Uvariť si teplý čajík a po vybehaní sa v daždi si sadnúť k dobrej knihe. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára