nedeľa 3. septembra 2017

Prečítané leto - O písmenách

Posledný, písmenkový týždeň Prečítaného leta za nami, uletelo to leto ako voda. Už aj to počasie napovedá, že nás čaká jeseň a s ňou aj veľké zmeny. Sama som zvedavá, koľko času na čítanie nám ostane.


Tohtotýždňovú tému sme trochu prepojili aj s minulotýždňovou zvieratkovou témou a k písmenkám sme popriraďovali zvieratká, podľa toho, na akú hlásku sa začína ich meno.


Okrem písmen máme aj čísla, a pre malé deti, ktoré ešte nepoznajú číslice a abecedu môžu ich znaky vyzerať veľmi podobne. Rozdelili sme si ich teda, a hľadali sme medzi nimi podobnosti.A keďže silný vietor prekazil moje ekoteroristické snahy a sfúkol nám zo schránky nálepku (teda, verím, že to bol len vietor a nie nejaký dobrák), ocitli sa tam zrazu nejaké letáky - a čo už s nimi keď ich máme doma. Vystrihla som z nich teda nejaké väčšie písmenká, a spravila tabuľku s abecedou - Maťko potom priraďoval a lepil.Prevetrali sme tiež garáže a preparkovali autá. Detičky (malé písmenká) čakali na svojich rodičov (veľké písmená) na parkovacích miestach. Toho svojho našiel našťastie každý. Aj keď na začiatku (keď zbadali parkovisko s písmenkami, ešte bez autíčiek) si zbojníci urobili aktivitu po svojom - Ford parkoval na písmene f, Range Rover na r a Lamborgini na l :-).
Opäť sme si všimli, ako sa niektoré písmenká na seba podobajú. A tak sme si s Maťkom ešte urobili malú rozlišovačku. Keďže zachvíľku nás čaká škola (už len 365 dní, och). Všetky d sa zakrúžkovali zelenou farbou a b červenou.


A jednu písmenkovú zábavu si zbojníci vymysleli aj na výlete - našli paličky a kreslili s nimi do piesku písmená (teda, Kubko len napodobňoval Maťka a kreslil "písmená").


A teraz už môžeme "prázdninám" s kľudom zamávať a rozlúčiť sa s nimi, a tešiť sa na to ďalšie (prečítané) leto :-) 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára