piatok 1. decembra 2017

Adventný kalendár

Vianoce sa nám nezadržateľne blížia a adventný kalendár je výborným pomocníkom na to, aby sme si tú rýchlosť vedeli lepšie predstaviť. Nie som veľkým fanúšikom čokoládových adventných kalendárov. Ako dieťa som ich aj tak vyjedla hneď. Prvé tri roky som teda robila kalendáre predovšetkým darčekové.

Adventný kalendár 2013

Adventný kalendár 2014

Adventný kalendár 2015


Popravde ale, hračiek a iných vecí máme aj bez toho dosť a tak som sa minulý rok rozhodla poňať adventný kalendár trochu inak. Pôvodne som mala v pláne aj papierové domčeky, v ktorých by bol na každý deň iný zážitok. Jeden adventný kalendár je ale tak akurát dosť. A zážitky si spravíme predsa aj bez toho, aby sme to mali napísané v kalendári. Tak som uprednostnila druhý nápad.
Vždy sa mi páčili pestrofarebné stromčeky. Prečo si teda nevytvoriť jeden taký aj s deťmi? Vystrihla som papierové gule, a každý deň zbojníci jednu svoju pomaľovali. Každý deň nejako inak, inou technikou. A postupne sa vešali na "stromček". Lenže asi dva týždňe pred Vianocami som zaľahla s chorobou a do Vianoc som sa už z postele nedostala. A bolo po adventnom tvorení.

Jedna z minuloročných ozdôb - suchý pastel
Aj tento rok som mala predstavu veľkého stromčeka z vlny, na ktorý budeme ozdoby vešať. Väčšieho ako minulý rok, lebo veď máme väčšie steny :-) Minulý rok som si ale mohla so stenami robiť skoro čokoľvek, lebo sme vedeli že v januári sa odsťahujeme a potom sa celý byt vymaľuje. Nové steny mi muž už nedovolil ničiť :-) Tak som sa uskromnila s dverami, a nakúpila som aspoň krásne látkové washi pásky, z ktorých som chcela vytvoriť strom. Lenže z dĺžky sľubovanej na obale bola ledva polovica, a tak som napokon len nalepila papierové gule obyčajnou washi páskou do tvaru stromčeka. Nevadí, aj tak si myslím, že zbojníkom je úplne jedno, aké pekné predstavy som mala :-)

Tento kalendár má v porovnaní s mnohými inými jednu veľkú výhodu (okrem toho, že jeho výroba nezaberie príliš veľa času). Veľmi dobre na ňom aj deti na prvý pohľad vidia, koľko sa ešte načakajú, kým príde ich vytúžený deň D (ako darčeky). Čím viac budú stromčeky farebnejšie a čím menej prázdnych, nevyzdobených papierových gúľ nájdeme, tým sú Vianoce bližšie. Chystáme sa kresliť, maľovať, vystrihovať, lepiť aj obmotávať. Už mám zásoby farieb, lepidiel, a (po minuloročnej skúsenosti) hlavne trblietok. Nech máme zase o čosi veselšiu a farebnejšiu domácnosť :-) 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára